Close

Kalėdinio salės futbolo turnyro nugalėtojai FK „Aukštaitija“

Sekmadienį, gruodžio 22 d., prieš pat šventinių dienų maratoną Panevėžyje įvyko Kalėdinis salės futbolo turnyras, kurį drauge organizavo Panevėžio apskrities futbolo federacija, Panevėžio miesto savivaldybė, VŠĮ futbolo akademija „Panevėžys” .

Šiais metais turnyre dalyvavo šešiolika komandų (PSSK „Atomas“, FK „Fokusas“, „Šeduva“, „Autosmilga“, „Boras“, FC „Narjanta“, FA „Panevėžys“, FM „Kikas“, FK „2000“, FK „Aukštaitija“, FK „Uliūnai“, SC „Baltic–Flora Express“, FK „Ekrano senjorai“, FM „98“, FM „1981“, FK „Komex“), nors komandų skaičius lyginant su ankstesniais kalėdiniais turnyrais nebuvo didelis, tačiau dėl turnyro pajėgumo abejonių nekilo niekam.

Po aštuntfinalio kovų iš turnyro teko pasitraukė šioms komandoms:  „Šeduva“, „Boras“, FA „Akademija“, FM „Kikas“, PSSK „Atomas“, „Autosmilga“, FK „Fokusas“, FK „Uliūnai“. Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse susitiko FK „2000“– FM „98“ . Po įnirtingos kovos rezultatu 5:0 nugalėtojais tapo ir į kitą etapą žengė FK „2000“. Antrajame ketvirtfinalyje ginklus surėmė FK „Aukštaitija“ ir FK „Ekrano senjorai“ – daug nervų kainavusiose rungtynėse pergalę iškovojo FK „Aukštaitija“ rezultatu 3:1. Trečiose rungtynėse susitiko FK „Komex“ ir SC „Baltic–Flora Express“. Čia favoritais buvo laikyti FK „Komex“, surinkę gana stiprią sudėtį. M. Zabarauskas užvedinėjo savo komandos žaidėjus ir pats aikštelėje įdėjo daug darbo, bet šį kartą nugalėjo patirtis ir ramybė. SC „Baltic–Flora Express“ pabaigą sužaidė užtikrinčiau ir pergalę pelnė rezultatu 2:0, taip žengdami į kitą etapą. Paskutinė ketvirtfinalio dvikova vyko tarp FM „1981“ ir FC „Narjanta“. Ilgesnį ir galingesnį atsarginių suolelį turėję FM „1981“ rezultatu 6:4 įveikė svečius iš Kupiškio ir laukė pusfinalio.

Pirmajame pusfinalyje „FK 2000“ po labai įtemptos baudinių serijos 4:5 turėjo pripažinti FK „Aukštaitijos“ pranašumą ir praleisti juos į finalą. Antrajame pusfinalyje baudinių serija nebuvo reikalinga. FM „1981“ susitiko su SC „Baltic–Flora Express“. Pastarieji daug jėgų atidavę ketvirtfinalyje sunkiai laikėsi prieš T. Butrimo surinktą žvaigždžių komandą. M. Stankevičius, A. Klimavičius, A. Šteinas, M. Butėnas, M. Savėnas – tokiu startiniu penketu pradėję rungtynes jie nuo pat pradžių diktavo savo tempą. SC „Baltic –Flora Express“ sugebėjo pelnyti garbės įvartį, kuris šiose rungtynėse jiems ir buvo vienintelis bei paskutinis, o FM „1981“ į tai atsakė keturiais tiksliais smūgiais. Rungtynės baigėsi rezultatu 4:1 – T. Butrimo vadovaujama komanda žengė į finalą.

Didžiajame turnyro finale FK „Aukštaitija“ surėmė ginklus su FM „1981“. Rungtynėse netruko įvarčių ir gražių epizodų. Tačiau FM „1981“ šį kartą nepavyko primesti savo žaidimo priešininkams, todėl nugalėtojo nepavyko išsiaiškinti iki pat rungtynių pabaigos. Sirena paskelbė, jog laikas baigėsi, o švieslentėje degė rezultatas 4:4. Reikalingi 6 metrų baudiniai. Komandos išsirinko žaidėjus, kurie pirmieji smūgiuos pendelius. Komandos viena kitai atsakė tiksliais smūgiais, bet kažkas šioje serijoje turėjo pralaimėti. Po tikro nervų išbandymo rezultatu 8:7 pergalę šventė FK „Aukštaitija“ ir tapo šio Kalėdinio turnyro čempionais.

Po turnyro Panevėžio PAFF prezidentas Darius Butkus kiekvienai komandai dėkojo už dalyvavimą ir įteikė po futbolo kamuolį. Nugalėtojai  FK „Aukštaitijai“ įteikta čempionų taurė.