Close

PAFF 8×8 čempionato pirmas ratas baigtas. Nežinomybė iki paskutinio turo pabaigos (I dalis)

[team_standings id=”2293″ title=”” number=”12″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]
PAFF III lygos pirmasis varžybų ratas finišavo ir  pagaliau buvo atsakyta į klausimą, kas kurioje lentelės vietoje turėtų būti. Būtent tik po paskutinio turo buvo galima sudėlioti visus taškus ant „i“, o  FK „Flora Express“ komanda galėjo lengviau atsikvėpti.

Norėjote intrigos? Lūkesčiai pasiteisino su kaupu. Lygoje pirmaujantis PSSK „Atomas“ visą pirmą ratą jautė nuožmią konkurenciją iš persekiotojų. Realiai, pirmasis šešetukas vis dar pretenduoja į titulą, išsidėstęs 6 taškų intervalu. Geriausi šansai atitenka PSSK „Atomo“ komandai, kuri bandys antrus metus iš eilės apginti titulą, o jų pagrindiniai persekiotojai yra FK „2000“ bei FK „Širvena“, kurie tikrai nenorės šiais metais taip lengvai paleisti pagrindinio prizo. O jis tikrai pasiekiamas.

Po pirmo rato komandos bus suskirstytos į du pogrupius (A–B) ir, pagal nuostatus, užėmę atitinkamą vietą gaus taškų bei tęs likusį čempionatą.

Pasibaigė vasara, o tai reiškia, kad baigėsi ir PAFF 8×8 čempionato pirmasis ratas, tad reikėtų apžvelgti susidariusią situaciją čempionate

12.FK „Uliūnai“ (-3 tšk., įvarčiai – 15:64)

Iš pat pradžių FK „Uliūnai“ nerodė per daug noro dalyvauti čempionate, nes netikėjo surinksiantys žaidėjų: nemažai yra išvykę, vienas kitas buvo parduotas kitoms komandoms per „perėjimų langą“. Taigi, pripažinkime, komanda buvo ne pačioje geriausioje situacijoje. Kai jau galvojome, jog FK „Uliūnai“ tikrai nedalyvaus pagalbos ranka ištiesė „Husarai“, kurie pasisiūlė pagelbėti komandai, jei tik atsiras proga.
„Husarų“ ir FK „Uliūnų“ rinktinės paraiškoje buvo tikrai daug žmonių, bet, deja, skaičius dar ne viskas – išėjus į aikštę reikia dar ir žaisti, neužtenka atrodyti grėsmingai. Pirmajame rate šiai komandai trūko žaidėjų, kurie galėtų užvesti komandą ir ją vesti į priekį. Tikėkimės, antrajame rate komanda parodys charakterį ir nustebins savo varžovus, užmigusius ant laurų.
Po pirmo rato pakalbinome kai kurių komandų vadovus, užduodami jiems keletą klausimų. Tad į klausimus atsako FK „Uliūnų“ vadovas Donatas T.
Kaip vertinate pirmojo rato rezultatus?
Rezultatai atitinka pasiruošimus varžyboms ir komandų sudėtis. Kaip ir buvo galima tikėtis pirmos šešios komandos parodė gražų žaidimą ir tikriausiai nieko nenustebino patekdamos į A pogrūpį.
Kuris varžovas šiame rate pasirodė pats stipriausias?
Stipriausiai pasirodė PSSK Atomo komanda su tikrai stipria komandos sudėtimi, kuri įsibegėjusi turnyro metu rodė vis geresnį susižaidimą ir rezultatus.
Kadangi toliau varžysimės B pogrūpyje tai apie jį ir pasakysiu, jog tikrai smagu, kad turime galimybę kovoti su sau lygiomis komandomis, kurios visos yra stiprios, tačiau išskirčiau FK Fokuso komandos kovingumą, SK „Stop“ norą laimėti ir U-16 bei U-19 jaunatvišką užsidegimą subalansuotą su futbolo vadovėlio taktikomis ir kombinacijomis.

Kas jus labiausiai motyvuoja kovai?
 Labiausiai motyvuoja komandos vieningumas ir noras žaisti futbolą, kad žmonės laisvalaikį skiria sportui, noras tobulėti ir nepasiduoda 9 kartus iš eilės

11. FA-PRSSG u-16 ( 4 tšk., įvarčiai – 31:66)

Komanda debiutantė. Trenerio Povilo Lukšio vadovaujama FA-PRSSG u-16  yra jauniausia šiame čempionate.  Vaikinams tenka rungtyniauti prieš tikrai daug didesnius ir vyresnius varžovus negu jie patys, o tai reikalauja daugiau papildomu jėgų nei žaidžiant su bendraamžiais.

Pats treneris yra labai reiklus ir iš savo žaidėjų visada reikalauja maksimumo, tad nėra labai patenkintas esama pozija lentelėje, bet džiaugiasi, jog vaikinai drąsiai eina į varžybas ir bando kovoti. Tai puiki proga užsigrūdinti žaidžiant su fiziškai stipresnėmis komandomis.

10.SK „Stop” ( 10 tšk., įvarčiai – 24:37)

Dar viena į žemesnį pogrupį krentanti komanda – ilgamečiai PAFF dalyviai SK „Stop“. Komanda su savitu žaidimo braižu ir tikrai įdomiais žaidėjais. Lyginant su praėjusiais metais komandos sportinė forma labai panaši, bet tenka pripažinti, kad komandai aikštelėje trūksta emocinio lyderio, kuris užkurtų komandą ir vestų ją į pergales. Taip, aš kalbu apie T. Gutauską ir jo „dirigavimą“ aikštelėje. Pasipildžius komandą „Autosmilgos“ žaidėjais, deja, nepavyko nustebinti aukščiau esančių varžovų, bet nervai buvo šiek tiek patampyti.
Tačiau skaičiai ir turnyro lentelė niekada nemeluoja. Tai įrodo jog dar yra kur tobulėti, ko jiems ir palinkėsime sekančiame rate.

9.FA-PRSSG u-19 ( 13 tšk., įvarčiai – 32:28)

Jauni  ir aktyvūs šių pirmenybių naujokai. Vaikinai treniruojasi kiekvieną dieną, savaitgaliais turi savo čempionato varžybas ir dar ateina sužaisti (dažniausiai po treniruotės) šiame čempionate. Krūvis tikrai didelis ir galima juos pagirti už tikrai daug atiduotų jėgų pirmajame rate.

Ar rezultatas ir lentelėje užimta vieta galėjo būti geresnė? Turbūt taip. Vaikinai, kaip ir minėjome, treniruojasi kiekvieną dieną, tad kamuolys yra jų pats geriausias draugas, o jų varžovai su kamuoliu susitinka praktiškai tik tą dieną, kai vyksta varžybos. O gal tiesiog vaikinams jau per daug futbolo, trūksta motyvacijos ir norėtųsi atostogų?  Į šį klausimą galėtų atsakyti tik jie patys.

8.FK „Fokusas“ ( 15 tšk., įvarčiai 33:37)

Jie galėjo finišuoti ir penkti ar net šešti, taip patekdami į stipriausiųjų grupę, tačiau liko tik aštunti. Pirmo rato pirmoje pusėje komanda buvo lyg ant sparnų, rodė gana gerą žaidimą, buvo įveiktos stiprios komandos ir turnyrinėje lentelėje jie stovėjo gana aukštai. Tačiau kažkas nutiko FK „Fokusui“ likus sužaisti 4 turus. Po jų – 0 papildomų taškų.

Viskas prasidėjo 13 d. (gal tai buvo ženklas), kai išvykoje žaista su FK „Širvenos“ komanda. Iš Biržų FK „Fokusas“ grįžo įsirašęs pralaimėjimą, po kurio sekė dar trys pralaimėjimai. Tokia pirmo rato pabaiga lėmė, jog komandai teks žaisti „B divizione“, nors tikrai šiais metais komanda buvo verta varžytis stipriausiųjų šešete.
Komandos vadovas D. Petrulis kalbėdamas apie čempionatą tikrai nebuvo pakiliausios nuotaikos.

Kaip vertinate pirmojo rato rezultatus?

Komandos tikslas buvo papulti į pirmą šešetuką, nors čempionatą pradėjome sėkmingai, nusileidę tik FK „Atomui“ ir FK „2000“, tačiau antroje pusėje patyrėme keletą pralaimėjimų iš eilės ir taip nusiritome į antrą lentelės pusę.

Kuris varžovas šiame rate pasirodė pats stipriausias?

Yra keletas stiprių komandų: FK „Atomas“, KF „2000“, biržiškiai, labai nustebino Pasvalio komanda, kuri mušė kosminius įvarčius ir jų vartininkas traukė viską. Būtent prieš juos ir buvo skaudžiausia pralaimėti.
Kas jus labiausiai motyvuoja kovai?

Kadangi antras šešetukas ne ką silpnesnės komandos ir su visomis jomis turėjome vargo, motyvacijos tikrai netrūks.


7. FK „Rokiškis“ ( 16 tšk., įvarčiai – 20:26)

Paskutinė komanda, kuri liko už pagrindinio šešeto borto. Jie, kaip ir FK „Fokusas“, buvo savo likimo kalviai, bet paskutiniame ture teko aiškintis su čempionato lyderiais – PSSK „Atomo“ komanda. Pastarieji, surinkę savo pagrindinius žaidėjus, Rokiškio viltis sudaužė į šipulius. FK „Rokiškis“ praėjusiame sezone žaidė su pagrindinėmis komandomis A divizione ir ten antrajame rate nelaimėjo nei vienų rungtynių, o šiemet kovos B divizione, kuriame tikrai gali pasiekti ne vieną pergalę. Pakalbinome komandos vadovą Eriką, kuris kalbėdamas apie čempionatą atrodė nusivylęs.
Kaip vertinate pirmojo rato rezultatus?

Vertiname blogai, nes nepavyko prasibrauti į pirmą šešetuką.
Kuris varžovas šiame rate pasirodė pats stipriausias?
Stipriausiai turbūt atrodė FK „Atomas“, nes daug patyrusių žaidėjų mūsų jaunimui „davė pamoką“. Daugiausiai klausimų kelia „Ekrano senjorų“ komanda. Mes manome, kad už ją galėjo žaisti dabartinės LT rinktinės narys, o tai bet kokiu atveju stipru, juk mūsų žaidėjai visiški mėgėjai. Išlieka klausimas ar jis galėjo žaisti?
Kas jus labiausiai motyvuoja kovai?
Mes žinome savo lygį, mums silpnų varžovų nėra, todėl kiekvienos varžybos kaip paskutinės. Kartais pavyksta, kartais ne. Su visais galime kovoti, kol būsime konkurencingi, tol dalyvausime pirmenybėse ir ateityje.

Su šiuo komandos vadovu pasisakymu baigiame pirmąja apžvalgos dalį, laukite tęsinio, kur apžvelgsime likusias komandas.  Apžvalgą rengė D. Ežerskis.