Close

PAFF 8×8 čempionato pirmas ratas baigtas. Nežinomybė iki paskutinio turo pabaigos (II dalis)

[team_standings id=”2293″ title=”” number=”12″ columns=”p,w,d,l,f,a,gd,pts” show_team_logo=”1″ show_full_table_link=”0″ align=”none”]

Na ką gi grįžtame po reklamos ir tęsiame, ką pradėjome. Pirmoji čempionato apžvalgos dalis pateikta, taigi galime keliauti toliau.

„Top 6“. Taip galėtų skambėti antraštė. Šios komandos papuolė tarp geriausiųjų ir, jeigu tikslai yra patys aukščiausi, šiame etape klysti nebegalima. Taigi peržvelkime, kokios komandos pateko ir kaip joms sekėsi pirmasis ratas.

6.FK „Flora Express“ ( 18 tšk., įvarčiai – 47:27)

Šis čempionatas D. Domaševičiaus komandai tikrai neeilinis. Sužaidę paskutines rungtynes, jie dar savaitę gyveno nežinioje, ar pateks į  „Top 6“. Skamba įdomiai, taip?

Visų pirma reikia paminėti, jog FK „Flora Express“ – praėjusių metų vicečempionai – šiemet vargsta ir į rungtynes renkasi sunkiai. Taigi toks scenarijus lemia, jog ir komandai sunkiau žaisti, kai nėra vieno ar kito lyderio. Pralaimėjimas FK „Fokusui“ ir du skaudūs antausiai paskutinėmis minutėmis nuo FK „2000“ bei Pasvalio komandos lėmė, kad komanda atsidūrė ant prarajos krašto. Tačiau  tuo sunkiausiu momentu pagalbos ranką ištiesė PSSK „Atomas“. Pastarieji paskutiniame ture su papildoma motyvacija nuvažiavo į Rokiškį bei sudėliojo viską į vietas. Pergalė prieš FK „Rokiškį“  lėmė, jog jie patenka į „Top 6“. Kaip sakant: „Už gerą atsilyginama geru.“ 😉

Po pirmojo rato kalbiname pagrindinį ir neeilinį komandos vartininką L. Petkevičų.

Kaip vertinate pirmojo rato rezultatus?
Pirmojo rato rezultatai mūsų komandai šiek tiek nuviliantys, tačiau tai, kad patekome į A divizioną, mums suteikia dar vieną šansą parodyti, ko iš tiesų esame verti. Gana netikėta pirmame rate buvo stipri konkurencija dėl 4-8 vietų, kur galutinę komandų rikiuotę lėmė paskutinės varžybos.

Kuris varžovas šiame rate pasirodė pats stipriausias?

Pirmame rate (kaip manau ir antrame) stipriausias varžovas – PSSK „Atomas“. Likusios turnyro (A diviziono) komandos yra itin stiprios, todėl manau, kad lengvų pasivaikščiojimų nebus nei vienai komandai. Mūsų komanda yra pasiruošusi atsiteisti už apmaudžius pralaimėjimus pirmajame rate, be to, manau, kad su truputėliu sėkmės galėtume „įkąsti“ ir turnyro lyderiams. Čempionato favoritais laikau PSSK „Atomą“, jie jau kelis sezonus sugeba surinkti tikrai įspūdingą sudėtį.

Kas jus labiausiai motyvuoja kovai?
Kovai mus motyvuoja meilė futbolui bei noras įrodyti, kad mes vis dar esame KOMANDA!!!
(ir alus) 🙂
5. Pasvalio fc-sm (19 tšk., įvarčiai – 25:24)

Pasvalio komandą galime vadinti maloniu šio sezono atradimu. Išimtinai vietiniais žaidėjais besiremiantys Pasvališkiai prisijungė prie čempionato su trenksmu. Smagu, kai tokia komanda sutinka dalyvauti ir gali nustebinti savo žaidimu. Negano to, Pasvalys turi puikų naturalios žolės stadioną, į kurį komandos mielai nuvažiuoja sužaisti, jeigu tik yra galimybė. Ten ne tik gali mėgautis aikštės kokybe, bet ir Pasvalio fc-sm turimu vietinių palaikymu. Sirgaliai mielai atvyksta pažiūrėti varžybų, taip suteikdami papildomos motyvacijos namų komandai.

Įdomu tai, kad komanda žaidė 7 rungtynes namuose, kas tikrai sąlygojo gerus rezultatus, taigi antrame rate teks daugiau kartų važiuoti į kitą stadioną. Tuomet ir pamatysime, kaip seksis tolėliau nuo namų sienų. Jau pirmose antrojo rato rungtynėse išvykoje jiems teks galingas varžovas – FK „2000“, kuris pirmose rungtynėse nusileido (0:4) ir tikrai norės revanšuotis.

4. FK „Ekrano senjorai“ (19 tšk., įvarčiai – 28:22)

Pagal pavadinimą atrodo, jog komandą turėti sudaryti 50 metų sulaukę žaidėjai, bet tai tik pavadinimas. Kai į aikštelę išbėga D. Paulauskas ir A. Krasuckis, kuris šiame sezone yra pagrindinis įvarčių autorius šioje komandoje, tenka suabejoti: „Čia senjorai? Rimtai?“ Žinoma, juokaujame. 😉

FK „Ekrano senjorai“ palyginus muša mažai įvarčių, nes šeštoje vietoje esantys FK „Flora Express“ yra įmušę 47, tai reiškia, kad vien A. Krasuckio indėlio neužtenka, jeigu komanda nori kovoti dėl geresnės vietos čempionato pabaigoje.

Lyginant su praėjusiais metais FK „Ekrano senjorai“ stipriai pagerino savo poziciją. Užimta 4 vieta  ir patekimas į „Top 6“. Ar gali būti geriau? Žinoma, gali, jeigu bus užimta prizinė vieta, o tai tikrai yra įmanoma.

3. FK „2000“ (24 tšk., įvarčiai – 49:21)

Ėjome ir priėjome prie vienų iš kandidatų į pirmąją vietą. Tai FK „2000“. 7 pergalės, 3 lygiosios ir 1 patirtas pralaimėjimas, kuris lėmė, jog jie užleido antrąją vietą FK „Širvenos“ komandai. Po praėjusių metų FK „2000“ jautėsi lyg apvogti, nes iš pačių panosės buvo pagriebtas čempionų titulas, taigi šiemet apie motyvacijos stoką net nėra kalbos.  Ž. Valikonis (komandos vadovas), surinkęs galingą komandą, kuri šiemet žada dar didesnę kovą. Pagrindinis komandos variklis –  E.Baranauskas, kuris gali pasigirti puikiu sezonu tiek šiame čempionate, tiek atstovaudamas atgimusiam FK „Ekranui“.  Tikrai džiugu matyti šį žaidėją taip žaidžiantį, o pažiūrėjus į rezultatyviausių sąrašą, matome mūsų paminėtą Edgarą. Taigi viskas skamba ganėtinai neblogai iš FK „2000“ varpinės. Komanda žaidžia gerą ir atakuojantį futbolą, žaidėjai formoje, kaip bus toliau, jau matysime ateinančiuose turuose, kai prasidės pagrindinės kovos, kuriose klysti nebegalima.

Kas be ko pakalbinome komandos vadovą, kuris taip pat pasisakė apie praėjusį pirmąjį ratą ir esamą čempionato situaciją:

Pirmas ratas praėjo beveik normaliai, užsitęsė 2-3 savaitėmis ilgiau ir jau galėjome beveik įpusėti antrąjį ratą! Stiprių komandų buvo tikrai nemažai, kai kam pasisekė, o mums kelis kartus pritrūko sėkmės. Sunkiausia buvo žaisti su PSSK „Atomu“, bet antrame rate bus sunku prieš visus! O komandos turi tikrai daug gerų žaidėjų, neišskirsiu nei vienos!

Motyvacija laimėti čempionatą! Kovos duosim tikrai visiems ir nevaikiškos.

2. FK „Širvena“ ( 24 tšk., įvarčiai – 32:15)

Kaip gerbiamas sporto komentatorius N. Kesminas pasakytų: „ Ar  FK „Širvenos“ užimtą vietą galėtume pavadinti staigmena? Jūs gal ir galėtumėte. Aš – ne.“  Komanda jau ne vienerius metus turi surinkę tuos pačius vaikinus ir tik kartas nuo karto pasipildo vienu kitu nauju vietiniu žaidėju iš Biržų. Vaikinai žaidžia gana aktyviai ir į rungtynes eina su dideliu noru bei užsivedimu, kas yra tikrai pagirtina.

Viso to rezultatą matome po pirmojo rato – tai užimta II-oji vieta grupėje ir kardinaliai geresnis rezultatas negu praėjusiais metais. Pažanga akivaizdi. Galima dar daug parašyti apie juos, bet apie čempionato eigą ir daugiau pasisakė vienas iš komandos žaidėjų – S. Laužikas:

Pirmojo rato rezultatai gana neblogi, užėmėme antrąją vietą, tad nuo lyderių atsiliekame tik vienu tašku. Kovojame dėl aukščiausios vietos turnyre, kuriame dar nedingo intriga.


Nors ir pralaimėjome „Florai“ 5:0, įtempčiausią ir didžiausią kovą pasiūliusi komanda buvo „Atomas“. Su nei viena kita komanda nebuvo jaučiama tokia didelė įtampa ir klaidos kaina. Nors epizodu sukūrėme daugiau už Atomą, teko važiuoti namo nuleidus galvas. Sieksim principinio revanšo ateinančioje dvikovoje prieš šią komandą.

 

Kiekvienoms rungtynėms motyvuoja komanda, šiais metais turime gana stabilų branduolį, kuris moka žaisti futbolą ir nori ji žaisti. Augantis žaidėjų lygis verčia patį pasitempti, juk nesinori būti silpniausia grandimi žaidime. Aišku, dar turime ir Vytautą, kurio trenerio karjera eina į pabaigą ir gal čia vienas iš paskutinių jo sezonų, tad norisi padovanoti jam titulą ir gerą kovą.


Džiaugiuosi už visą komandą, kad šiais metais pradėjome žaisti žaidimą, panašesnį į futbolą, nei vien tik „spirk ir bėk“. Turim kelias treniruotes per savaite, o tai leidžia įvesti kažkokias taisykles į komandą, kažkokius derinius. Turime pastovų branduolį žaidėjų, iš kurių kiekvienas labai gerai pražysta ir žino, ką jis gali. Neturime individualybių ir ego komandoje, turim vieną aiškų tikslą, kurio siekiame visi kartu. Atsirado komandinė dvasia, kurią stengiamės išlaikyti, stengiamės motyvuoti ir padėti vienas kitam ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Nėra nieko geriau kaip žaisti futbolą komandoje, kur visi žaidėjai yra tavo draugai.“

1. PSSK „Atomas“ (31 tšk., įvarčiai – 46:15)

 Antrus metus iš eilės surinkta ir išlaikyta puiki komanda, kurioje silpnų vietų kažin, ar gali rasti. Galima būtų išvardyti žaidėjus, bet visi iš to paties kiemo esame, taigi vieni kitus puikiai žinome.

Vienuolika sužaistų pirmojo rato rungtynių, iškovota dešimt pergalių ir vienintelį kartą sužaista lygiosiomis. Kaip matome, komanda yra puikioje formoje ir toliau bandys tęsti šį puikų pasirodymą.

Įdomus faktas, jog pralaimėjimo kartėlį komanda pajautė vasario mėnesį, žaisdama salės futbolo čempionate. Tad kuri komanda sugebės pagaliau įkasti M. Ličkaus surinktai „Svajonių komandai“. Ar visgi ji liks nenugalėta ir kels taurę dar kartą? Nemažai liko iškeltų klausimų, į kuriuos atsakymų sulauksime tik pasibaigus čempionatui, o liko tik papildomi 5 turai.

Komandos vadovas M. Ličkus atviravo, jog džiaugiasi esamais rezultatais, bet yra šiek tiek nusivylęs esamu čempionato formatu dėl taškų paskirstymo po pirmojo rato:

Rezultatai parodė, kad intriga dėl patekimo į „Top 6“ išliko iki paskutinio turo. Komandų lygis maloniai stebina. Mūsų komanda lieka vienintelė nepralaimėjusi, o tai yra labai geras rezultatas mums. Jei būtų sistema, kuri naudojama A lygoje bei pirmoje (kur komandos patenka su turimais taškais), nuo antros vietos mus skirtų +7 taškai. Tad vėl viskas iš naujo.


Kuri komanda stipriausia?  FK „ 2000“.

 

Labiausiai nustebino Biržai. Nors Biržai ir turėjo iššauti, nes komandos branduolys iš daugiamečių antros lygos žaidėjų (kai kurie – buvę čempionai). Nenurašyčiau FK „Floros Express“, tik jiems trūksta senosios gvardijos su Nebilevičiumi priešakyje. Na, ir vieno geriausių PAFF žaidėjo E. Baranausko ir futbolo amžiui subrendusių FK „2000“ komandos judesys.

Kalbant esama situacija , visada  yra  smagu išlikti nepralaimėjusiems bei bandyti apginti titulą, o tai tikrai motyvuoja. Nors iškovoti yra lengviau, nei apginti.

Su šiais M. Ličkaus žodžiais baigsime apžvalgą ir persikelsime į stadioną, kur dar liko nemažai darbo. Komandoms palinkėsime sėkmės ir į antrą ratą grįžti su dar daugiau ryžto bei noro nugalėti.

Apžvalgą rengė D. Ežerskis.