Close

PAPLŪDIMIO ČEMPIONATE – PANEVĖŽIO „SPORTIDUS“ KOMANDOS DEBIUTAS

Savaitgalį Kupiškyje startavo 2020 metų Lietuvos paplūdimio čempionatas. Aštuonių komandų turnyre po pirmojo etapo savo grupėse pirmauja sostinės komandos „Audra“ ir IGOL. Deja, dėl autobuso gedimo Kupiškio nepasiekė Prienų KKSC atstovai, kuriems įskaityti du techniniai pralaimėjimai. Čempionate taip pat  dalyvauja Virginijaus Kulišausko vadovaujama Panevėžio „Sportidus“ kuriai tai yra debiutas. Panevėžio apskrities futbolo federacjos vardu sveikiname komanda su debiutu ir norimė palinkėti kuo geresnių rezultatų ateinačiuose etapuose.

A grupėje IGOL 4:3 nugalėjo Kauno „Aleksotą“ bei 4:1 – Kupiškio „Narjantos“ ekipą. Daugkartiniai Lietuvos čempionai šiemet savo sudėtyje neregistravo užsieniečių, tačiau jiems tai nesutrukdė pergalingai užbaigti tiek vienas, tiek kitas rungtynes.

„Mūsų tikslas nuo pat pradžių buvo pasirodyti kuo geriau ir eiti pirmos vietos link. Aišku, tai nėra lengva, nes dėl puikiai suprantamų priežasčių šiemet netekome kelių stiprių legionierių. Turėjome rinkti praktiškai naują komandą, bet labai džiugu, kad nauji vaikinai puikiai įsiliejo į kolektyvą. Tikiuosi, kad kitame etape būsime geriau susižaidę ir mums bus šiek tiek lengviau“, – po antrosios pergalės sakė Lietuvos paplūdimio rinktinės žaidėjas Pavelas Smolkovas.

Prieš pralaimėjimą Vilniaus IGOL ekipai, kupiškėnai spėjo 6:4 nugalėti Mažeikių „Olimpo SC“ futbolininkus. Šioje dvikovoje po pirmojo kėlinio 3:1 pirmavo mažeikiškiai, tačiau vėliau šou pradėjęs Redas Graičiūnas nuvedė savo komandą į pirmąją pergalę. Iš viso, R.Graičiūnas pelnė net keturis įvarčius.

„Prireikė laiko susižaidimui, tačiau užsivedėme, pamatėme, kad galime mušti įvarčius, užvedžiau komandą, pasivijom juos, o tada ir aplenkėme. Gynybos klaidos, koncentracijos stoka rungtynių pradžioje lėmė kuriozinius įvarčius, tačiau po pirmojo kėlinio pasikalbėjome, kad negalime taip laisvai palikti varžovų. Žaidėme prie savo žiūrovų, norėjome parodyti, kad žaidžiame už savo miestą ir tai visai neblogai pavyko“, – kalbėjo rezultatyviausias pirmojo etapo žaidėjas.

Po pralaimėjimo kupiškėnas „Olimpo SC“ komanda 7:5 palaužė „Aleksoto“ pasipriešinimą. Kauniečiai pirmavo net 4:1, tačiau paleido rungtynes ir apmaudžiai pralaimėjo. Po tris įvarčius nugalėtojams pelnė Modestas Malūkas ir Renatas Žebrauskas.

„Po pirmų rungtynių nespėjome normaliai pailsėti, todėl taip prastai sužaidėme šios dvikovos pirmą kėlinį. Po to pasikalbėjome, kad neturime ko prarasti, todėl privalome žaisti tvarkingiau. Pavyko (šypsosi). Apskritai, jau dabar galiu sakyti, kad šie metai mūsų komandai geresni nei ankstesni. Geriau žaidėme, mažiau praleidome įvarčių, sugebėjome laimėti. Viskas super“, – savo pozicija dalinosi „Olimpo SC“ vartininkas Karolis Bakys.

Šioje grupėje, kiek netikėtai, „Aleksotas“ patyrė abu pralaimėjimus ir po pirmosios varžybų dienos yra ketvirtoje grupės vietoje. Kauniečių neišgelbėjo nei paplūdimio rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas, nei rinktinės žaidėjas Paulius Giedraitis, kuris, beje, ir padėjo sukurti šią komandą.

„Galvoju, kad mūsų pralaimėjimus lėmė žaidėjų trūkumas ir nuovargis. Ant smėlio su dviem keitimais sužaisti dvejas rungtynes nėra taip paprasta. Kalbant apie antras rungtynes, pirmas kėlinys buvo geras, tačiau po to „sėdome“ ir varžovai tuo pasinaudojo. Vis tik, apibendrindamas, nepaisant pralaimėjimų, sakyčiau, kad diena nebuvo bloga. Daugelis mūsų susirinkome pirmą kartą, metėme kovą praėjusių metų čempionams, tad nėra ko skųstis. Į Ignaliną atvyks daugiau mūsų žaidėjų, būsime stipresni ir pakovosime geriau“, – kalbėjo P.Giedraitis.

B grupės turnyrą sutrumpino autobuso, vežusio Prienų KKSC futbolininkus, pavarų dėžė. Prieniškiams nepasirodžius, vietoje ketverių rungtynių šioje grupėje buvo sužaistos dvejos. Savo ruožtu, Prienų KKSC ekipai įrašyti du techniniai pralaimėjimai rezultatu 0:5.

B grupės turnyrą pradėjo Vilniaus „Audros“ ir Elektrėnų „Versmės“ ekipos. Pastaroji sudaryta buvusios „Rings“ komandos pagrindu, o joje netrūksta esamų ar buvusių paplūdimio rinktinės žaidėjų. Vis tik, sėkmingiau šią dvikovą pradėjo „Audra“. Susitikimo pradžioje nerealizavusi baudinio, „Audra“ vis tiek išsiveržė į priekį. „Versmė“ rezultatą išlygino, o lemiamas smūgis buvo suduotas likus žaisti dešimt sekundžių iki susitikimo pabaigos. Įspūdingą įvartį pelnė Erikas Milašauskas, sukurdamas pakankamai stiprią sensaciją.

Antrose rungtynėse „Versmė“ 6:4 nugalėjo debiutantus Panevėžio „Sportidus“ futbolininkus. Pagrindiniai dvikovos taškai buvo sudėlioti per pirmąjį kėlinį, kurį elektrėniškiai laimėjo net 5:1. Vėliau persvara išaugo iki 6:1, o trečiajame kėlinyje „Sportidus“ pelnė tris greitus įvarčius, tokiu būdu garbingiau užbaigdami savo pirmąją dvikovą klubo istorijoje.

„Nepaisant to, kad susirinkome kaip favoritai, reikia pripažinti, kad kai kurie mūsų komandos žaidėjai šiemet ant smėlio užlipo pirmą kartą. Kitas momentas – ekstra šokas buvo, kai sužinojome, kad mūsų vienas žaidėjas Valentinas Golubovskis dėl traumos negalės žaisti. Aišku, turėjome pakovoti labiau, bet yra kaip yra“, – reziumavo keturis įvarčius įmušęs „Versmės“ puolėjas Aivaras Meškinis.

A grupė

1. Vilniaus IGOL 6 taškai (Įvarčių santykis: 8:8)

2. Kupiškio „Narjanta“ 3 taškai (Įvarčių santykis: 7:8)

3. Mažeikių „Olimpo SC“ 3 taškai (Įvarčių santykis: 11:11)

4. Kauno „Aleksotas“ 0 taškų (Įvarčių santykis: 8:11)

B grupė

1. Vilniaus „Audra“ 6 taškai (Įvarčių santykis: 7:1)

2. Elektrėnų „Versmė“ 3 taškai (Įvarčių santykis: 7:6)

3. Panevėžio „Sportidus“ 3 taškai (Įvarčių santykis: 9:6)

4. Prienų KKSC 0 taškų (Įvarčių santykis: 0:10)

Antrasis ir, tuo pačiu, finalinis šio sezono etapas rugpjūčio 1 dieną vyks Ignalinoje. Komandos sužais trečiąsias grupės rungtynes bei dvikovą dėl galutinės vietos.