Close

Jaunimas

Rugsėjo 23-25 dienomis Kaune vyko 2011 m. Lietuvos jaunių (1993/94 gim.) sporto žaidynių finalinės futbolo varžybos. Teisę kovoti jose iškovojo keturios stipriaisios Lietuvos komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio.

Pirmą važybų dieną panevėžiečiai susitiko su Vilniaus komanda ir pademostravę gražų kombinacinį žaidimą po atkaklios kovos šventė pergalę 1:0. Įvartį po 11 m. baudinio pelnė Edgaras Baranauskas, kurį, įsiveržęs į baudos aikštelę uždirbo Lukas Čerkauskas.

Atkaklios rungtynės vyko su praėjusio Lietuvos čempionato nugalėtojais Klaipėdos futbolinkais. Pirmąjį kėlinį komanda nerado savo žaidimo ir iniciatyvą aikštės viduryje turėjo užleisti fiziskai stipresniems varžovamas. Po pertraukos žaidėjai išėjo labiau susitelkę ir parodę didelį kovingumą ir ryžtą iškovojo tašką. Abi komandos turėjo progų pelnyti ivartį, tačiau rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Paskutinė rungtynių dieną lėmė kas taps žaidynių nugalėtojais. Parodę viską ką moka ir gali jaunieji panevėžiečiai 2:1 įveikė varžybų šeimininkus Kauno futbolininkus ir pelnytai džiaugėsi pergale. Įvarčius pelnė Rokas Stanulevičius ir Darijus Šulnis.

Turnyro nugalėtojais tapo panėvežiečiai, antri liko klaipedos futbolinkai, treti vilniečiai ir ketvirti kauniečiai Panevėžiečiai po ilgo laiko tarpo tapo Lietuvos jaunių sporto žaidynių nugalėtojais. Prizininkais tapdavo kasmet, bet čempionais tapti prireikė daugiau laiko. Šį kart jie geriausi Lietuvoje. Panevėžio futbolo akademijos futbolininkams vadovavo treneriai Giedrius Juzelėnas ir Algimantas Balilionis.

Sportininkai buvo apdovanoti medaliais ir gražuole taure

2010/2011 Lietuvos jaunių sporto mokyklų ir klubinių komandų aukščiausios lygos čempionate 1995 metų gimimo Panevėžio FK Ekranas-Futbolo akademijos komanda užėmė I vietą, savo artimiausius varžovus aplenkė daugiau nei 10 taškų. Treneris Darius Butkus.

Geriausiu čempionato puolėju tapo Simonas Stankevičius, kuris jau kviečiamas į Lietuvos nacionalinę rinktinę ruoštis rungtynėms su Čekijos komanda.

Geriausiu čempionato vartininku išrinktas Marius Suvaizdis, jis yra Lietuvos U-17 rinktinės vartų sargas.

Taip pat čempionato prizininkais, 3-ios vietos laimėtojais tapo 1993 m. gim. Panevėžio FK Ekranas-Futbolo akademijos komanda, vadovaujama trenerio Giedriaus Juzeleno.

Čempionai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir gražuolėmis čempionų bei trečios vietos taurėmis.

Apdovanojimus jiems įteikė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Bronislavas Pliavga, panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidentas Gediminas Juozaitis ir Panevėžio futbolo akademijos direktorius Darius Butkus