Close

Panevėžio FK „Ekrano senjorai“ Mytiščiuose antri

Š/m. vasario mėnesio pabaigoje Panevėžio FK „Ekrano senjorai“ viešėjo Mytiščiuose, Rusija (Panevėžys su šiuo miestu yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį). Viešnagės metu vyko futbolo veteranų tradicinis XIII tarptautinis miestų partnerių turnyras „Mytiščių administracijos Mero taurei laimėti“.

Turnyras rengiamas nuo 2003 metų ir jame yra dalyvavę komandos iš daugelio šalių. Panevėžiečiai šiame turnyre dalyvavo jau 12 kartą. Šiemet į turnyrą neatvykus komandoms iš Černigovo (Ukraina), Angarsko (Rusija) ir Borisovo (Baltarusija) tarpusavyje varžėsi keturios komandos: Mytiščiai-1 (senjorai -50), Mytiščiai-2 (veteranai), Žodino „Torpedo“ (Baltarusija), Panevėžio FK „Ekrano senjorai“. Sumažėjus dalyvių skaičiui varžybos vyko rato sistema, kai komandos tarpusavyje rungtyniauja po vieną kartą su visomis komandomis.                                                 Pirmąją varžybų dieną ekraniečiai jėgas išbandė su Mytiščių komandomis. Rungtynėse su „Mytiščių- 1“ komanda, kurios sudėtyje žaidė vyresni futbolininkai, panevėžiečiai pirmi pasiekė įvartį, tolimas Aleksandro Popovo smūgis Mytiščių vartininkui buvo per sunkus 1:0. Nors ekraniečiai iniciatyvą tvirtai lakė savo rankose ir turėjo dėkingų progų rezultatą padidinti, tuo nepasinaudoje ir II – ame kėlinyje už tai buvo nubausti, greitos svečių kontratakos metu praleido įvartį ir turėjo tenkintis lygiosiomis 1:1. Antrose tos dienos varžybose Panevėžio FK „Ekrano senjorai“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti gerai sukomplektuotai ir jaunai  šeimininkų komandai „Mytiščių- 2“. Praleidę 3 „sausus“ įvarčius I kėlinyje, Panevėžiečiai  II –ame atsigavo, išlygino žaidimo eigą ir individualių komandos kapitono Sauliaus Vilniškio pastangų dėka pavyko rezultatą „sušlapinti“. Nors norą pakeisti rezultatą rodė abi komandos, techninis brokas ir nuovargis (mūsų komanda į turnyrą, taupydami pinigus, vyko autobusiuku) paėmė viršų. Rungtynės taip ir baigėsi 1:3 šeimininkų naudai. Kiti tos dienos rezultatai: Mytiščiai-2 – Žodino „Torpedo“ 2:2, Mytiščiai-1 – Žodino „Torpedo“ 0:5.

            Kaip matyti iš rezultatų, teoriškai antrąją turnyro dieną, visos komandos nebuvo praradusios vilties tapti turnyro nugalėtojais. Mūsiškiams norint užimti kuo aukštesnę vietą būtinai reikėjo laimėti prieš gerai sukomplektuotą baltarusių komandą. Rungtynių pradžioje „Torpedo“ užgulė Panevėžiečių vartus ir tik mūsų vartininko Mariaus Pažemecko meistriškumas neleido atidaryti rezultato. Nusipurtę pirmų minučių įtampą Ekraniečiai atsitiesė, perėmė iniciatyvą ir sukurė pora aštrių momentų prie Žodino vartų. Aikštėje vyko bekompromisinė, labai atkakli ir įtempta kova. Vis dėlto fortūna šį kartą šypsojosi ekraniečiams. Antrąjame kėlinyje pelnę du įvarčius (Aleksandras  Popovas ir Sergejus Berezko) tik pačioje rungtynių pabaigoje leidę sušvelninti rezultatą, Panevėžio FK „Ekrano senjorai“ pelnytai nugalėjo varžovus 2:1. Turnyro čempionais tapo Mytiščių-2 komanda nugalėjusi savo miesto pirmąją ekipą. Surinkę vienodai taškų su baltarusių komanda, bet tarpusavio dvikovoje juos įveikę panevėžiečiai džiaugėsi II- ąja vieta. 

        Turnyro uždarymo metu Panevėžio komandai buvo įteikti antros vietos apdovanojimai ir turnyro organizatorių atminimo prizai. Geriausio komandos žaidėjo prizu apdovanotas komandos kapitonas Saulius Vilniškis. Turnyro šeimininkai pasistengė, kad turnyro dalyviai turiningai praleistų laisvalaikį. Organizuotos aukščiausios Rusijos ledo ritulio ir salės futbolo lygos komandų varžybų peržiūros arenose, ekskursija po Maskvą. Uždarymo vakaronėje komandos apsikeitė atminimo suvenyrais, padėkojo varžybų organizatoriams, dalinosi varžybų įspūdžiais ir tarėsi dėl ateinančių turnyrų.

 

.                                                            Galutinė turnyro lentelė:

 

  1. Mytiščiai- 2                                     7 tšk.
  2. Panevėžio FK „Ekrano senjorai“         4 tšk.

      3. Žodino „Torpedo“                             4 tšk.

  1. Mytiščiai- 1                                     1 tšk.   

 

 

{igallery id=7045|cid=36|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}