Close

Panevėžys pretenduoja priimti futsal pasaulio čempionato dalyvius

2020 metų rugsėjo 12 – spalio 4 dienomis Lietuvoje įvyks FIFA futsalo pasaulio čempionatas. Iki jo liko jau mažiau nei dveji metai ir Lietuvos Futbolo Federacija kartu su FIFA pradeda pasiruošimo darbus. Šiandien LFF stadione buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo LFF prezidentas Tomas Danilevičius, LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius ir FIFA salės ir paplūdimio futbolo varžybų organizavimo vadovas Kasra Haghighi. 2020 metais į Lietuvą atvyks 24 valstybių futsalo rinktinės, iš kurių 7 bus iš Europos. Europoje pasaulio futsalo čempionatas bus rengiamas pirmą kartą po 24 metų pertraukos, todėl FIFA atstovas džiaugėsi proga dirbti su Lietuva.

„Tai bus pirmas FIFA turnyras Lietuvoje, todėl esame susijaudinę, kad dirbsime su Lietuva ir kartu rengsime šį nuostabų futsalo turnyrą. Esame čia, kad dirbtume kartu su Lietuvos federacija ir surengtume fantastišką turnyrą. UEFA liko sužavėti, kaip Lietuva organizuoja turnyrus, todėl mūsų tikslas yra sujungti vyriausybę, federaciją, FIFA ir žiūrovus, kad visi turėtume puikų renginį. Žinoma, kiekviena šalis nori pasirodyti kuo geriau, bet pirmiausia tai yra šventė Lietuvai“, – sakė K. Haghighi. Po to K. Haghighi buvo paklausta apie konkrečius skaičius, kiek gali kainuoti surengti FIFA futsalo pasaulio čempionatą Lietuvoje, bet FIFA salės ir paplūdimio futbolo varžybų organizavimo vadovas nesiryžo pasakyti konkrečių skaičių. Kasra Haghighi. | LFF nuotr. „Konkrečios kainos pasakyti negaliu, tai priklauso nuo daug faktorių – keliuose miestuose vyks turnyras, kiek kainuos transportavimas ir kiti panašūs dalykai. Tokio čempionato kaina kiekvienoje šalyje yra skirtinga. Lietuvos pliusas yra tas, kad tai nėra didelė valstybė ir atstumai yra maži, todėl transportavimo kaštai nebus dideli. Visgi dar per anksti pasakyti konkrečius skaičius. Kiekvieną šalį įvertinti reikia atskirai. Preliminarius skaičius iš FIFA pusės turime, bet šie skaičiai yra konfidencialūs ir kol kas jų atskleisti negalime. Viską įvertinsime, vertindami kiekvieną kaštą papunkčiui ir tik detaliai viską suskaičiavę, žinosime, kiek reikės pinigų surengti šiam turnyrui“, – atsakė K. Haghighi. Kiek konkrečiau kalbėjo naujasis LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius, kuris iškart pasakė, kad turnyro galutinė kaina priklausys ir nuo vyriausybės bei savivaldybių pagalbos. „Daug kas priklausys nuo vyriausybės indėlio į šį čempionatą ir savivaldybių pagalbos.

Pirminis pokalbis su šiomis instancijomis buvo jau anksčiau, bet iš esmės dabar reikės kalbėti iš naujo ir vėl vesti derybas“, – sakė E. Stankevičius. E. Stankevičius įvardino ir konkrečius skaičius, pasitelkdamas praėjusio FIFA futsalo pasaulio čempionato Kolumbijoje pavyzdį: „iš praktikos manome, kad 30-40 futsalo čempionato sumos turės surinkti LFF, o visą likusią sumą turėtų duoti FIFA. Kolumbijoje FIFA futsalo čempionatas kainavo 13 mln. dolerių, bet mūsų šalyje infrastruktūra yra geresnė ir biudžetas turėtų būtų žymiai mažesnis“. LFF prezidentas T. Danilevičius atskleidė, kad būsimas futsalo čempionatas gali būti rengiamas ne trijuose miestuose, kaip buvo pradinėje paraiškoje, o net šešiuose.

Pagal pradinę LFF paraišką rengti pasaulio čempionatą, joje buvo įrašyti trys miestai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Šiuose miestuose FIFA futsalo čempionatas tikrai vyks, tačiau prie jų gali prisijungti ir dar trys miestai – Šiauliai, Panevėžys ir Alytus. Šiandien ir rytoj LFF kartu su FIFA atstovais vyks į visų miestų arenas ir taip bus bandoma įtikinti FIFA, kad čempionato miestų skaičius gali būti praplėstas iki šešių. „Pradiniame paraiškos variante buvo įrašyti trys miestai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, bet dabar norime parodyti FIFA, kad yra dar trys miestai, turintys puikias infrastruktūras ir futsalo pasaulio čempionatą būtų galime rengti šešiuose miestuose. Šis skaičius nebūtinai bus šeši, gali būti keturi ar penki miestai, bet garantuotai čempionatas vyks bent jau trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Šiandien ir rytoj su FIFA atstovais apsilankysime visuose šešiuose miestuose ir greitu metu jau žinosime tikslesnį galimų miestų, kuriuose vyks čempionatas, skaičių“, – sakė T. Danilevičius. E. Stankevičius pridėjo, kad pagrindinė problema su arenomis – parketas. Nei viena arena, išskyrus Alytaus, kol kas neturi tinkamo parketo futsalui. „Šiai dienai nei viena krepšinio arena neturi tinkamo parketo futsalo varžyboms, todėl reikės visose arenose įrengti tinkamą parketą“, – pridūrė generalinis sekretorius. T. Danilevičius taip pat padėkojo FIFA organizacijai už suteiktą progą rengti futsalo pasaulio čempionatą.

„Mums tai yra didžiulė garbė ir atsakomybė priimti tokį turnyrą savo šalyje. Už tai, kad šis renginys vyks mūsų šalyje, reikia padėkoti ne tik dabartiniams, bet ir buvusiems vadovams, o šiai dienai reikia atsiraitoti rankoves, nes laukia mažiau nei du metai pasiruošti šiam turnyrui. Į jį bus įtraukti išoriniai partneriai, reikės dirbti su savivaldybėmis ir vyriausybe. Reikės nepamiršti ir mūsų rėmėjų. Lietuvoje tai taip bus futsalo populiarinimas ir šio renginio pagalba išpopuliarinsime tiek futsalą, tiek didįjį futbolą. Kiek žinau, čempionatą mūsų šalyje tranliuos apie 140 valstybių televizijų, o jį stebės apie 120 mln. žmonių. Lietuvos vardas pasaulio žemėlapyje įsirašys tam tikromis raidėmis ir visi lietuviai galės didžiuotis, kad prie to prisidėjo“, – sakė T. Danilevičius, kuriam antrino ir E. Stankevičius. „Dėkojame FIFA, kad pasitikėjo mumis ir mūsų federacija. Tai didelis ir svarbus iššūkis mums visiems. Esame organizavę U-17 mergaičių Europos čempionato finalinį etapą ir U-19 vaikinų Europos čempionatą, bet tai bus pirmasis projektas su FIFA ir dėl to labai džiaugiamės. Jau prasidėjo pirmieji oficialūs darbai. Mums tai bus nauja patirtis, nauji iššūkiai, bet stengsimės viską padaryti kaip įmanoma geriau. Reikės suformuoti organizacinį komitetą, kuris susidarys tiek iš LFF darbuotojų, tiek iš išorinių partnerių ar kitų kompanijų. Stengsimės į šį renginį pritraukti kuo daugiau privataus verslo“, – kalbėjo E. Stankevičius. Nors FIFA salės ir paplūdimio futbolo varžybų organizavimo vadovas Kasra Haghighi sakė, kad šis čempionatas Lietuvai bus šventė, o rinktinės rezultatai jau nėra tokie svarbūs, tačiau LFF galvoja, kaip reikės pagerinti rinktinės lygį. Tiesa, konkrečių planų kol kas dar nėra. „Reikės peržiūrėti vykdomo Futsal A lygos čempionato formatą ir ieškoti sprendimų, kaip pagerinti Lietuvos futsalo rinktinės lygį, bet konkrečiai dėl to pokalbių dar nebuvo ir dar ieškosime variantų, kaip per kelis ateinančius metus pakelti rinktinės lygį“, – pakomentavo T. Danilevičius. Aurimas Adomaitis
Visą straipsnį galite rasti https://www.futbolas.lt/naujiena/404677/lff-siekia-dvigubai-padidinti-2020-fifa-futsalo-pasaulio-cempionato-miestu-skaiciu?fbclid=IwAR2GkCcShYETcSBdHQ6VUIWMPeXq24Sox4ZmgemDT7f0kyACJXD2gKGgkOs