Close

Prasidėjo PAFF 8×8 čempionatas

I turas
2019–ųjų kovos PAFF „8×8“ pirmenybėseprasidėjo nenuobodžiai: pirmame ture buvo visko –ir triuškinamų pergalių 4–5 įvarčių skirtumu, ir įnirtingų varžybų su daug emocijų, ir netikėtų rezultatų, ir net neįvykusių varžybų (užuojauta FK „Fokusui“)…

1. SC „Baltic-Flora Exspress“ – „Autosmilga“ 9:4
Žemynos stadionas.Teisėjas S.Vilniškis
I kėl.
6′ D.Domaševičius 1:0
8′ T.Malinauskas 2:0
19′ A.Vekerotas 2:1
21′ M.Marozovas 3:1
21′ M.Ligeika 4:1
27′ J.Lebedevas 4:2
II kėl.
33′ D.Domaševičius 5:2
40′ D.Nemanis 5:3
43′ D.Nemanis 5:4
45′ M.Ligeika 6:4
54′ M.Ligeika 7:4
57′ M.Ligeika 8:4
60′ T.Malinauskas 9:4

Pirmosios pirmenybių varžybos tarp SC„Baltic-Flora Express“ ir „Autosmilga“. Kas nepažįsta Donato Domaševičiaus komandos, galėjo pagalvoti, jog aikštelėje išvys ne vieną, o tris. Bet toks pavadinimas – labiau siekis įbauginti varžovus. Taigi į aikštelę žengė būrys vyrų ir vaikinų, ištroškusių pergalės bei nekantraujančių pagaliau pradėti varžybas. Į aikštę žengė „raudonieji velniai“…Ne, ką jūs, nepagalvokite, tai ne „Manchester United“ atvyko į Panevėžį pagaliau kažką laimėti, tai SC„Baltic-Flora Express“ su naujut naujutėlėmis aprangomis nusprendė pradėti naująjį sezoną. Rungtynėms prasidėjus paties pirmojo pirmenybių įvarčio ilgai laukti nereikėjo – jau 6 minutę varžovų vartininką nuginklavo pats D. Domašivechinjo (SC „Baltic-Flora Express“), po kelių minučių antruoju įvarčiu prisidėjo naujasis komandos narys T. Malinauskas. „Autosmilgos“ legendinis žaidėjas A. Vekerotas neleido užmigti varžovams ir neilgai trukus pelnė pirmąjį savo bei komandos įvartį, kuris leido sušvelninti rezultatą. Pirmajame kėlinyje buvo sukurta dar nemažai rimtų epizodų, kurie baigėsi įvarčiais ir vertė tiesiog imtis už galvos. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu – 4:1.
Antrasis kėlinys prasidėjo ir Donatas sužibėjo. Šį kartą jam užteko viso labo 3 minučių pelnyti įvartį, po kurio Donatas parodė, jog galėtų drąsiai eiti persirengti, nes jo darbas šiandien baigtas. Tačiau ant suoliuko tebuvo vanduo, kuriuo galėjo atsigaivinti, todėl teko pabaigti varžybas. Varžovai nesutriko ir nepasidavė bei per kelias minutes ženkliai sumažino rezultatą, pradėdami kvėpuoti „raudoniesiems“ į nugarą: 43 minutę rezultatas buvo 5:4. Vienu metu atrodė, jog „Autosmiga“ jau perims iniciatyvą, bet tuomet M. Ligeika nusprendė viską paimti į savo rankas lyg koks „L. James“ ir savo individualiu meistriškumu „susitvarkė“ su varžovų gynėjais be atsako pelnydamas tris įvarčius. Varžybų baigtis buvo aiški. „Autosmilgai“ baigėsi kuras ir jiems nebepavyko prisivyti varžovų. T. Malinauskas įmušdamas paskutinę minutę užtvirtino savo komandos pergalę. Teisėjui beliko sušvilpti varžybų pabaigą, rezultatas – 9:4. SC „Baltic-Flora Express“ šventė pirmąja pergalę, o „Autosmilgai“ jos dar reikės palaukti.

2. SK „Stop“ – FK „2000“ 1:5 (1:2)
Žemynos stadionas. Teisėjas V.Bernatonis
I kėl.
20′ A.Šulčius 0:1
26′ M.Marcinkevičius 0:2
27′ A.Kazlauskas 1:2
II kėl.
43′ L.Mažeika 1:3
53′ A.Šulčius 1:4
56′ A.Marcinkevičius 1:5

SK „Stop“ komanda pirmąjame ture bandė stabadyti Ž.Valikonio vadovaujamą FK „2000“ kariauną, kuri pasipildė keletu naujų žaidėjų ir tikrai neketino slėptis nuo savo priešininkų. Prieš varžybas visi daugiau mažiau tikėjosi įnirtingos kovos su daug dvikovų aikštės viduryje, kraštuose bei psichologinių žaidimų nuo atsarginių suolo.
Tačiau rungtynės prasidėjo gana atsargiai,varžovai vieni kitus analizavo žaidimo metu ir per daug neskubėjo mušti įvarčio. Žiūrovai pradėjo skanduoti „įvartį, įvartį“ ir tai pirmasis išgirdo A.Šulčius (FK „2000“) taip penlydamas pirmąjį savo komandos „golą“. Pirmajame kėlinyje progų turėjo abi komandos, bet jas geriau išnaudojo FK „2000“ ir jį užbaigė pirmaudami gana „slidžiu“ rezultatu – 2:1.
Antrasis prasidėjo gana panašiai kaip ir pirmasis – atsargiai. Visgi lūžis įvyko 43 minutę, kai puikiai su kamuoliu susitvarkęs L.Mažeika pelnė 3 įvartį. Po jo SK „Stop“ dar bandė kelti grėsmę varžovų vartininkui, bet juose stovėjęs V. Birškis tapo jiems neįveikiamu. FK „2000“ rungtynių pabaigoje įjungė aukštesnę pavarą ir be atsako pelnė dar du įvarčius.
Taip ir nesulaukus T.Gutausko (SK „Stop“) įspūdingų įvarčių šventimo (šaudymo iš lanko),varžybos baigėsi rezultatu – 1:5.FK „2000“ džiaugėsi pirmąja ir turbūt nepaskutine pergale.

3. FK „Ekrano senjorai“ – FK „Uliūnai“ 2:0 (2:0)
Žemynos stadionas. Teisėjas R.Šteinas
5′ V.Bikinas 1:0
18′ V.Bikinas 2:0

„Lygių varžovų dvikova“ – taip galima įvardytį šį pirmąjį komandų susitikimą. Šeimininkai nebuvo itin svetingi ir jau pačioje rungtynių pradžioje įsiveržė į priekį po tikslaus V.Bikino (FK „Ekrano senjorai“) smūgio į vartus. Po įvarčio emocijos tik išaugo ir jų netruko aikštelėje, tad rungtynės tapo dar įdomesnės. Svečiai rezgė ataka po atakos,bet jiems pelnyti įvarčio vis nepavykdavo:kažkur pritrūkdavo tikslumo arba varžovų gynėjai pakišdavo koja, ten kur reikėdavo. Pajutęs įvarčio skonį V.Bikinas kaip tikras puolėjas vėl atsirado laiku ir vietoje ir antrąjį kelinį užbaigė dubliu – 2:0. Tad į pertrauką FK „Ekrano senjorai“ žygiavo pozityvesnės nuotaikos, tuo tarpu varžovams per pertraukėlę teko sudėlioti žaidimą taip, jog jis persiverstų į jų pusę.
Prasidėjus antrajai rungtynių daliai vyrai iš Uliūnų dar bandė užpulti,bet jiems taip ir nepavyko suregzti nieko rimto, kas virstų įvarčiu. Varžybos baigėsi tuo pačiu rezultatu, kuriuo užsibaigė ir pirmasis kėlinys – 2:0. Senjorai atidavę visas jėgas iš aikšės išėjo pasitikti savaitgalį geresnės nuotaikos, nei Uliūnų vyrai. Jiems teks kitame turepasitempti labiau, norint pasiekti pergalę.

4. SK „Atomas“ – FK „Širvena“ 4:0 (7:3)
I kėl.
9′ D.Švėgžda 1:0
20′ A.Šteinas 2:0
23′ Ž.Banys 3:0
29′ M.Slyvka 4:0
II kėl.
40′ Ž.Banys 5:0
47′ D.Žindulis 6:0
49′ I.Kurklietis 6:1
51′ L.Šimėnas 6:2
58′ M.Slyvka 7:2
59′ I.Kurklietis 7:3

Penktadienio vakarą atrodė, jog tai – „Mohikanų“ mūšis, bet išvydus SK „Atomo“ sudėtį, daugelis pradėjo trintis akis… Buvo galima nugirsti sakančių, jog tai –„Kita svajonių komanda“. Paraiškoje didėlemis raidėmis buvo parašyta: A.ŠTEINAS, Ž.BANYS, D.ŽINDULIS, M.SLYVKA (taip tai to paties V.Slyvkos mažylis „broliukas“), taip pat ir vienas greičiausių žmonių Panevėžyje – T.Markevičius. Puolimo ir gynybos grandis, galima teigti, stipriausia čempionate, bet negalvokite, jog vartuose jie paliko stovelį. Į vartus šį kartą stojo ne bet kas,o LEGENDINIS A. Skeiveris, kuris varžovus gąsdina ne tik savo skardžiu balsu,bet ir aštriais bei užtikrintais išejimais iš vartų.
Svečiai iš Biržų, pamatę sudėtį, akivaizdžiai sutriko ir tai atsispindėjo jų žaidime. Pirmas kėlinys buvo užtikrintai perimtas panevėžiečių, kurie nežadėjo nei kiek nusileisti svečiams ir neparodė jokio svetingumo. Pirma rungtynių pusė – 4:0.
Antrasis kėlinys, rodos, buvo tik formalumai. Ž. Banys toliau puikiai dirigavo savo komandai ir davė pamokų FK „Širvenos“ vyrukams, kaip reikia elgtis su kamuoliu mažame plote. Biržiečiai dar bandė rodyti nagus, pelnydami tris įvarčius, bet tai buvo viskas, ką jie tą vakarą galėjo…
Puikiu startu SK „Atomas“ užbaigė pirmąji turą ir išlydėjo varžovus namų link, palinkėdami jiems sekmės kitame ture.