Close

Tarptautiniame turnyre panevėžiečiai užėmė antrą vietą!

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos-Panevėžio futbolo akademijos (PRSSG-PFA) auklėtinių komanda U-15 (gimę 2003 m.) savaitgalį turėjo puikią progą pasivaržyti su metais-dviem vyresniais varžovais iš Prancūzijos, Belgijos ir Lenkijos. Dariaus Žindulio ir Virginijaus Liubšio vadovaujama ekipa sužaidė 7 rungtynes tarptautiniame „De Pentecôte 2018“ turnyre, kuris vyko Leers mieste, Prancūzijoje, gegužės 19–21 dienomis. Turnyre Prancūzijoje iš viso U-17 amžiaus grupėje varžėsi 12 komandų iš 5 šalių, kurios buvo suskirstytos į 2 grupes po 6 ekipas. Per pirmas dvi dienas PRSSG-PFA futbolininkai sužaidė penkias dvikovas. Grupės varžybose minimaliu rezultatu 1:0 buvo pralaimėta “Saint Leu la Reunion” komandai iš Prancūzijos ir pasiektos pergalės 2:0 prieš „Coquelles” (Prancūzija), 3:0 prieš „Audruicq” (Prancūzija), 1:0 prieš „Etampes” (Prancūzija). Paskutinėse grupės rungtynėse lietuviai iškovojo pergalę prieš “KSKL TERAN” (Belgija) jaunuosius futbolininkus – 1:0.

Surinkę 12 taškų PRSSG-PFA U-15 futbolininkai grupėje užėmė antrąją vietą . „Buvo didelis išbandymas dalyvauti tokio lygio turnyre, žaisti su metais ir dviem metais vyresniais varžovais. Vaikinams tai buvo didelė patirtis, nes reikėjo kautis dėl kiekvieno aikštelės centimetro, dėl kiekvieno kamuolio. Aukšto lygio tarptautinės rungtynės ugdo charakterį ir meistriškumą. Džiugu, jog pavyko grupėje užimti antrąją vietą ir žygiuoti toliau turnyre, gauti stiprių varžovų“, turnyrą komentavo PRSSG-PFA U-15 komandos vyriausias treneris Darius Žindulis. Varžybų pusfinalyje Gimnazijos U-15 komandos laukė pajėgus varžovas iš Lenkijos – FASE „Szczecin”. Pirmi įmušęs įvartį Lietuviai ir toliau kontroliavo rungtynes, tik rungtynių pabaigoje Lenkijos komanda sugebėjo perimti iniciatyvą ir po grubios gynėjo klaidos pelnyti išlyginamajį įvartį, rungtynės baigėsi 1:1. Buvo mušami 11 metrų baudiniai ir čia panevėžiečiai buvo taiklesni. Finale vėl susitikome su savo grupės nugalėtojais, kurie kitame pusfinalyje, taipogi po 11 metrų baudinių serijos, pateko į finalą.

Dvikovoje dėl pirmos vietos panevėžiečiai nebesugebėjo pasipriešinti pajėgesniems varžovams iš Prancūzijos, po nedovanotinos vartininko klaidos buvo praleistas vienintelis rungtynių įvartis, kuris ir privertė pripažinti varžovų pranašumą 1:0. „Džiugu, jog pavyko nukeliauti iki finalo, sužaisti daug aukšto lygio rungtynių, susitikti su pajėgiais varžovais. Turnyre išmoktos pamokos žaidėjams tikrai pravers siekiant savo tikslų ateityje.

Komanda nori padėkoti Raimundo Sargūno sporto gimnazijai už suteiktą galimybę dalyvauti turnyre, taip pat norime padėkoti Sauliui Skibiniauskui už puikiai suorganizuotą kelionę“,- pasakojo treneris. Komandos sudėtis: M. Slivka, G. Žederštreimas, E. Dzinga, D. Vaičekauskas, V. Skibiniauskas, M. Remeikis, E. Varnas, D. Šimkevičius, D. Kublickas, D. Jurgelevičius, D. Račkauskas, F. Gauronskas, E. Širvinskas, R. Batutis, E. Urmonas, A. Končius, E. Burdzilauskas ir A. Kučys.

Futbolas.lt