Close

V.Liubšio jubiliejaus proga vyko jo vardo turnyras

Gegužės 12-ą savo gimtadienį šventė vienas žinomiausių Lietuvos futbolo specialistų panevėžietis Virginijus Liubšys. 60-ies metų jubiliejaus proga pasveikinti žinomą trenerį į Panevėžį atvyko jo buvę auklėtiniai, komandos draugai, bedražygiai,  Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius. Didelę žaidėjo karjeros dalį V. Liubšys praleido Panevėžio „Ekrano“ komandoje, su ja 1985 metais tapo Lietuvos čempionu.

Baigęs karjerą, buvęs vartininkas tapo „Ekrano“ treneriu ir su komanda 1993 ir 2005 metais tapo Lietuvos čempionu. V. Liubšiui treneriu teko dirbti Šiauliuose, Vilniuje, Marijampolėje, Rygoje, o taip pat treniruoti Lietuvos jaunimo rinktinę. Grižęs iš Latvijos, kur treniravo Rygos „Daugavos‘ klubą, 2015 metais V. Liubšys prisidėjo prie futbolo klubo „Panevėžys“ sukūrimo, buvo vienas iš klubo steigėjų ir  jame  vyriausiuoju  treneriu dirbo daugiau nei tris sezonus.

Šiuo metu žinomas futbolo specialistai dirba Futbolo akademijoje bei R. Sargūno sporto gimnazijoje ir sėkmingai ruošia jaunąją futbolininkų kartą. Panevėžio apskrities dutbolo federacijos prezidentas ir Futbolo akademijos direktorius Darius Butkus,  prieš daugiau nei du dešimtmečius žaidęs V. Liubšio treniruojamoje „Ekrano“ komandoje ir tapęs šalies čempionu, puikiai prisimena tuos laikus. „Virginijų Liubšį drąsiai galime vadinti Panevėžio futbolo legenda. Šis treneris jau tada išsiskyrė tuo, kad pasitikėdavo itin jaunais žaidėjais. Kada „Ekranas“ 1993 metais tapo Lietuvos čempionu, mūsų komandos pagrindą sudarę dvidešimtmečiai futbolininkai. Sunku rasti mūsų šalyje tokių trenerių, kurie būtų išugdę ir paruošę  tokį gausų žaidėjų būrį Lietuvos nacionalinei rinktinei“ – prisiminimais su „Sekunde“ dalinosi D. Butkus.

Šiandien nuo pat ryto Futbolo akademijos stadione vyko Virginijaus Liubšio taurės turnyras, kuriame varžėsi 16 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Pasibaigus jaunųjų futbolininkų turnyrui vyko trenerio pagerbimo šventė. „Jūs labai daug nuveikėte ne tik Panevėžio, bet ir visos šalies futbolo labui. Kiekvienas miestas didžiuotųsi, turėdamas tokį puikų trenerį. Linkiu ir toliau taip sėkmingai dirbti futbolo labui ir ruošti jaunąją kartą“, – tokiais žodžias į trenerį kreipęsis LFF prezidentas T. Danilevičius už nuopelnus šalies futbolui V. Liubšiui įteikė trečiojo laipsnio ordiną. Panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidentas D. Butkus pasiūlė T. Danilevičiui smūgiuoti 11 metrų baudinį į V. Liubšio ginamus vartus. Nors LFF prezidentas vilkėjo šventinį kostiumą ir avėjo tikrai ne sportinius batelius,  jis priėmė iššūkį. V. Liubšys atspėjo, į kurį kampą smūgiuos LFF prezidentas, tačiau T. Danilevičiaus spirto kamuolio neatrėmė.

Po gražių sveikinimo kalbų ir palinkėjimų, šventė nesibaigė. Futbolo akademijos stadione vyko draugiškos rungtynės, kuriose buvę V. Liubšio auklėtiniai žaidė prieš Panevėžio futbolo veteranus. Panevėžio veteranų komandos vartus gynė pats jubiliatas.